سبک چیدمان اسکاندیناوی

May 25 2022, 11:38 am
76 Views
Liked

طراحی اسکاندیناوی

طراحی اسکاندیناوی ، یک جنبشِ طراحی است که با سادگی، مینیمالیسم و عملکرد پنج کشور اروپاییِ فنلاند، نروژ، سوئد، ایسلند و دانمارک در دهه 1950، ظاهر شد. در حالی که اصطلاح «اسکاندیناوی» تنها به سه پادشاهی دانمارک، سوئد و نروژ اشاره دارد، اغلب به صورت همه جانبه برای اشاره به تمام پنج کشور ذکر شده، از آن استفاده می شود.

ایده اصلی از اینجا شکل گرفت که اجناس زیبا و کاربردی روزمره نباید فقط در دسترس ثروتمندان باشند بلکه باید برای همه، مقرون به صرفه و در دسترس باشد.سبک دکوراسیون و طراحی اسکاندیناوی به مینیمال بودن معروف است.

استفاده از رنگ سفید به عنوان رنگ اصلی، بارزترین ترین نکته در این سبک می باشد. کف و سقف سفید با مبلمان یا قفسه های چوبی با رنگ روشن از دیگر اصول این سبک دکوراسیون است.

در این نوع دکوراسیون معمولا از مواد طبیعی مثل چوب و چرم استفاده میشود. طراحان این سبک تمام اشیا را ساده و در عین حال با کارایی و عملکرد بالا انتخاب می کنند. استفاده از خطوط ترد و شکننده، راحتی، زیبایی و وضوح از دیگر ویژگی های سبک دکوراسیون طراحی اسکاندیناوی می باشد. به جای فرش معمولا از پوشش چوب برای زمین استفاده میشود. گاهی میتوانیم از گبه و یا قالی های مدرن نیز استفاده کنیم.

نگهداری از گیاهان درداخل فضای زندگی در این سبک دکوراسیون از اهمیت بسیاربالایی برخوردار است. گیاهان باعث می شوند که فضا روشن تر شود و به آن زندگی میبخشد. در این سبک طراحی، از پارچه ها بخصوص پتو و امثال آن استفاده می شود